Повідомлення
  • Укр
  • Рус
Додати оголошення
  1. Головна
  2. Хобі, відпочинок і спорт
  3. Книги / журнали
  4. Книги / журнали - Київська область
  5. Книги / журнали - Київ
  6. Книги / журнали - Солом'янський
Книга Frederic Chaubin. CCCP. Cosmic Communist Constructions
Книга Frederic Chaubin. CCCP. Cosmic Communist Constructions
Книга Frederic Chaubin. CCCP. Cosmic Communist Constructions
Книга Frederic Chaubin. CCCP. Cosmic Communist Constructions
Книга Frederic Chaubin. CCCP. Cosmic Communist Constructions
Книга Frederic Chaubin. CCCP. Cosmic Communist Constructions
Книга Frederic Chaubin. CCCP. Cosmic Communist Constructions
РекламуватиПідняти
  • Бізнес

  • Стан: Нове

  • OLX Доставка

Опис

Книга — фотоальбом "CCCP. Cosmic Communist Constructions Photographed " Фредерик Шобен.

Розмір 27 х 35 см

Французький фотограф, редактор журналу Citizen K Фредерік Шобен (Frédéric Chaubin), який свого часу захопився радянською архітектурою й об'їздив із фотокамерою весьвітський Союз, випустив збірник своїх робіт. У книгу під назвою «СССР: Cosmic Communist Constructions Photograted» увійшли 90 будівель, побудованих у радянських республіках з 1970 до 1990 року — цей період Шобен вважає останньою епохою радянської архітектури.

Шобрана, що бродила одного разу по ринку в Тбілісі, надихнула стара книга, яка випадково потрапила йому на очі, пише газета Guardian. Російської мови французьки не знав, прочитати книгу не міг, але ілюстрації зачарували: екстравагантні будівлі, досягнення радянської архітектури. Це була ціла колекція стилів, у яких відчувалося потужний вплив західних архітекторів (від Гауді до Оскара Німеєра) і радянське прагнення до наддосягів — з натяками на супутники, космічні ракети та літальні тарілки.

Так почалася семирічна радянська одессея французького фотографа, за час якої йому вдалося розшукати та зберегти найнезвичайніші споруди (багато з яких, схоже на видання, зараз перебувають під загрозою). За його словами, це було схоже на пошуки ще не відомих світу культурних пам'яток, «своїх власних Мачу-Пікчу».

Серед занятих Шобеном шедеврів опинилися будівля політехнічного інституту в Мінську, один із корпусів якого схожий на величезну пасажирську пару, а також Міністерство автомобільних доріг Грузії, яка являє собою сукупність ригелів з вікнами та трохи схожа на гру «Дженга» (у якій гравці складають невеликі дерев'яні блоки у високу нестійку вежу). Створене відповідно до концепції «міста простору» (патент Грузинської ССР No 1538), будова демонструє повагу до екологічних принципів, властиві набагато більш позднему часу: його фундамент займає дуже невелику площу, даючи змогу живої природи заповнювати проміжки між опорами.

У низці масштабних радянських будівель, усіх цих академій наук і центрів спортивної підготовки, санаторіїв, басейнів і палаців Солдати стоять також палаци весілля — споруди досить дивні з погляду європейця.

У колекції Фредеріка Шобена почесне місце займає Палиця весілля у Вільнюсі. Він навіть придумав гру з фотографією цієї споруди: Показував знімок знайомим іновачив їх сказати, що це може бути: монастир, електростанція або, можливо, якісь гігантські лабораторії?

«Нікто не здогадався, що це ЗАГС, місце для весіль, — розповідає фотограф газетка Guardian, — громадські будівлі в той час робили такими масштабними, щоб справити враження та надихнути народ. Наприклад, такі двірці для укладення браку явно будувалися для того, щоб навчити людей дружити в церкви ».

Шовона також сподобалася, що про ці незвичайні споруди та їхніх творців не було відомо західного світу — частково через мовний бар'єр, почасти тому, що в СРСР не було заведено чедати рядових архітекторів.

Знайти багатьох авторів проєктів виявилося важко, майже неможливо на території колишнього СРСР — всі вони були державними працівниками, які працювали в державних проектних інститутах і архітектурних бюро. Чи то ці будівлі побудовані на заході, зараз їх творці, можливо, займають б розкішні пентхауси, а не тісні радянські «сніньки» в спальних мікрорайонах.

Надивившись на радянські архітектурні творіння, фотограф зробив висновок, що найкрасивіші будівлі з'явилися в останні 15 років існування СРСР. На зміну нудній, суто практичній архітектурі епохи хрущів прийшли вільні форми, футуристичні сюжети — з'явилося більше можливостей для художньої уяви. Архітектуру середини 1970-х – кінця 1980-х, Шобен називає «лебединою співпіскою суперцарії».

Як довго зможуть проіснувати будівлі, що увійшли до книги Шобена, не відомо, зазначають Guardian. Ринок нерухомості стрімко розвивається, цінні землі, на яких стоять багато цих будівель, є ласим шматком — побудувати на них готелі, курорти та вілли охочі знайдуться. Однак є й гарні новини. Наприклад, будівля Міністерства автомобільних доріг Грузії 2007 року отримала статус національного пам'ятника, розглядаються плани розмістити в ньому офіс Банка Грузії.

Інформація про продукт
Автор: Frederic Chaubin
Формат: Тверда обкладинка 312 сторінок
Дата публікації: 30 Jun. 2022
Видавець: Taschen
Видання Місто/Драїна: Cologne, Germany
Видання: Нове видання
Вага: 2 747 g
Розміри: 27 x 3.2 x 34.8 cm
ID: 796787253

Зв’язатися з продавцем

Олександр

на OLX з лютий 2013

Зараз онлайн

Опубліковано 04 травня 2024 р.

Книга Frederic Chaubin. CCCP. Cosmic Communist Constructions

2 200 грн.

Fotoplenka.ua

Користувач

Місцезнаходження

Безкоштовна аплікація на твій телефон